ZasuwyZasuwy

Armatura przemysłowa to branża o działaniu bardzo szerokim i niezwykle istotnym dla...

Hydrant nie tylko dla strażaków

Hydrant kojarzy się większości z nas z urządzeniem wykorzystywanym w codziennej pracy przez strażaków. Oczywiście jest niezwykle ważnym elementem otoczenia, zapewniającym pełnię bezpieczeństwa w sytuacjach stwarzających różnego rodzaju zagrożenie. Co jednak warto wiedzieć o hydrantach wewnętrznych, by zrozumieć w pełni ich użyteczność i sposób działania? O tym poniżej.

Hydranty wewnętrzne obowiązkowo muszą się znaleźć w budynkach różnego typu – tu wyjątkiem pozostają jedynie zabudowania tymczasowe, niskie czy średniowysokie – przynajmniej o takich mówią przepisy prawa.

Obowiązek występowania hydrantu wewnętrznego będzie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko pożaru – takim przykładem mogą być zamknięte garaże jedno- czy wielokondygnacyjne, gdzie znajduje się więcej niż10 stanowisk postojowych.

A jeśli już o konieczności montażu hydrantów mowa, należy także zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie. Hydranty znaleźć się powinny w bliskości dróg komunikacji ogólnej, a w szczególności przy wejściach do budynków i klatek schodowych, przy wejściu na poddasze, w przejściach i na korytarzach oraz przy wyjściach ewakuacyjnych.

Armatura przemysłowa to niezawodne instalacje, które znaleźć się powinny we wszystkich sferach życia. To, czy nasze otoczenie funkcjonuje jak należy i czy zapewnione jest maksimum bezpieczeństwa w środowisku wokół człowieka, to podstawa dobrego funkcjonowania na co dzień. Warto o tym pamiętać i nie bagatelizować żadnych zaniedbań w sferze przemysłowej – czy to w otoczeniu mieszkalnym, czy też ogólnym otoczeniu przemysłowym, w którym się obraca. Hydranty wewnętrzne są jednym z ważnych elementów naszego otoczenia i należy zadbać o to, by były w jak najlepszym stanie technicznym – dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa człowieka, jak i otoczenia, w którym człowiek ten przebywa.

Armatura przemysłowa najwyższej klasy to niezawodne urządzenia i linie urządzeń, które są gwarantem pełni bezpieczeństwa. I dla tego bezpieczeństwa właśnie warto decydować się na inwestycje budowlane jedynie od sprawdzonych i rzetelnych producentów.