ZasuwyZasuwy

Armatura przemysłowa to branża o działaniu bardzo szerokim i niezwykle istotnym dla...

Armatura kriogeniczna

O tym, że szczelność rurociągów jest jednym z kluczowych czynników gwarantujących właściwe funkcjonowanie przemysłu w ogólnym tego słowa znaczeniu, nie trzeba przekonywać nikogo. Ta szczelność ma współcześnie nie tylko znaczenie w związku z obawą o kontakt z trującymi mediami. To stały postęp technologiczny i nieustannie rosnące zwiększone zapotrzebowanie klientów sprawiają, że producenci armatur zmuszeni są do wdrażania coraz to nowych ulepszeń. Jeszcze do całkiem niedawna dopuszczalne było istnienie nieszczelności nawet do kilkudziesięciu litrów na minutę – dziś nie ma mowy o takiej sytuacji.

Czym może pochwalić się dziś branża armatury przemysłowej? Choćby tym, że na rynku znaleźć można przepustnice cztero mimośrodowe, charakteryzujące się wyjątkową szczelnością. Armatura kriogeniczna zaś stanowi specjalistyczną gałąź branżową, dedykowaną przede wszystkim do zastosowania do gazów przemysłowych oraz LNG.

Armatura kriogeniczna to nic innego, jak urządzenia wykorzystywane w różnorodnych gałęziach przemysłu. Tu podczas produkcji stawia się na stworzenie zaworów o maksymalnej szczelności i wytrzymałości. Wszystko po to, by zapewnić doskonałe warunki do transportowania płynnych gazów – te wykorzystywane są m.in. w przemyśle spożywczym, energetycznym czy medycznym. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo niska temperatura. Stąd też konieczność zastosowania specjalistycznej armatury właśnie.

Niezawodność,  ponadprzeciętna trwałość, a do tego maksymalna fachowość – tego najczęściej szukamy w produktach armatury przemysłowej. Dobrze więc, przeglądając oferty rynku branżowego, celować z wyborem w producentów cieszących się nieposzlakowaną opinią, mających wieloletnie doświadczenie branżowe i umiejętnie korzystających z wdrażania najbardziej innowacyjnych technologii. Stały postęp techniki sprawia bowiem, że dziś do wykorzystania mamy niezliczoną niemal ilość propozycji technicznych. Dobrze wiedzieć więc, co w branży piszczy i korzystać z porad tylko tych najbardziej uznanych profesjonalistów.

 

Wiele odsłon rurociągu

 Każdy choć raz w życiu słyszał o rurociągu, jednak jego zasady działania dla większości osób owiane są tajemnicą. Te wyjątkowe systemy odgrywają znaczącą rolę w codziennym funkcjonowaniu wielu społeczeństw. Jego zasady działania opierają się na bezawaryjnej pracy wszystkich elementów, dlatego tak ważne jest to, żeby każda część tej zaawansowanej technologicznie konstrukcji działa bez zarzutu.

W potocznym znaczeniu rurociąg to po prostu element rurowy, który przeznaczony jest to przesyłania płynów i gazów. Ten wyjątkowy układ składa się z szeregu elementów, wśród których nie można pominąć podstawowego budulca czyli rury oraz szeregu akcesoriów, m.in kształtki, złączki, kompensatora, przewodu elastycznego oraz innych elementów ciśnieniowych. Wszystkie te akcesoria powinny wyróżniać się najwyższymi parametrami jakościowymi, co zapewnia wydajną i bezawaryjną pracę każdego układu rurociągowego. Transport rurociągowy doskonale sprawdza się zarówno w przypadku cieczy jak i gazów. Co ciekawe na świecie istnieją rurociągi transportujące nie tylko ścieki, czy wodę, ropę naftową, czy gaz ziemny ale nawet piwo . Pierwszy piwny rurociąg powstał w Belgii, w ciągu godziny przez rury przepływa tam około 4 tysięcy litrów piwa. Jeśli chodzi o klasyczne rurociągi to trzeba pamiętać o tym, że w codziennym życiu odgrywają one ważne role, usprawniając wiele procesów oraz przyczyniając się w znacznym stopniu do rozwoju przemysłu. Dlatego wybierając jego elementy warto kierować się względami

Układ doskonały

O rurociągu słyszał każdy, jednak czym tak naprawdę on jest i jakie są jego zasady działania? W definicji jest to po prostu przewód rurowy zbudowany z rur, łączników i innych elementów armatury m.in. zaworów i wodowskazów. Te zaawansowane układy mogą służyć do przepływu cieczy, gazów i ciał stałych. Każdy element tych precyzyjnych układów odgrywa ogromną rolę, dlatego tak ważne jest, żeby były one budowane z najwyższej jakości, niezawodnych części.

Rurociąg to w dużym skrócie po prostu element rurowy przeznaczony do przesyłania płynów i innych substancji lub wymiennik ciepła przeznaczony do ogrzania lub schłodzenia powietrza. Ze względu na surowiec, z którego wykonany jest rurociąg wyróżnia się rurociągi metalowe oraz niemetalowe. Wśród tych pierwszych można wymienić m.in. warianty stalowe i mosiężne, natomiast do kategorii drugiej należą konstrukcje betonowe, ceramiczne oraz te, które wykonane z tworzyw sztucznych. Do zbudowania niezawodnego rurociągu niezbędny jest pakiet elementów, wśród których warto wymienić rury, kołnierze, kształtki, kształtki rurowe, uszczelki oraz inne materiały montażowe. Armatura stosowana w elementach rurowych powinna wyróżniać się najwyższymi parametrami jakościowymi oraz odpornościowymi, bowiem rurociągi przypominają ludzkie układy krwionośne, w których każdy ich element musi działać bez zarzutu. Dlatego na rynku dostępne są akcesoria będące synonimem najwyższej jakości komponentów i spełniające najsurowsze normy. Wybarnie najlepszych urządzeń zapewnia ciągłość procesów oraz bazawaryjność.