ZasuwyZasuwy

Armatura przemysłowa to branża o działaniu bardzo szerokim i niezwykle istotnym dla...

Hydrant nie tylko dla strażaków

Hydrant kojarzy się większości z nas z urządzeniem wykorzystywanym w codziennej pracy przez strażaków. Oczywiście jest niezwykle ważnym elementem otoczenia, zapewniającym pełnię bezpieczeństwa w sytuacjach stwarzających różnego rodzaju zagrożenie. Co jednak warto wiedzieć o hydrantach wewnętrznych, by zrozumieć w pełni ich użyteczność i sposób działania? O tym poniżej.

Hydranty wewnętrzne obowiązkowo muszą się znaleźć w budynkach różnego typu – tu wyjątkiem pozostają jedynie zabudowania tymczasowe, niskie czy średniowysokie – przynajmniej o takich mówią przepisy prawa.

Obowiązek występowania hydrantu wewnętrznego będzie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko pożaru – takim przykładem mogą być zamknięte garaże jedno- czy wielokondygnacyjne, gdzie znajduje się więcej niż10 stanowisk postojowych.

A jeśli już o konieczności montażu hydrantów mowa, należy także zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie. Hydranty znaleźć się powinny w bliskości dróg komunikacji ogólnej, a w szczególności przy wejściach do budynków i klatek schodowych, przy wejściu na poddasze, w przejściach i na korytarzach oraz przy wyjściach ewakuacyjnych.

Armatura przemysłowa to niezawodne instalacje, które znaleźć się powinny we wszystkich sferach życia. To, czy nasze otoczenie funkcjonuje jak należy i czy zapewnione jest maksimum bezpieczeństwa w środowisku wokół człowieka, to podstawa dobrego funkcjonowania na co dzień. Warto o tym pamiętać i nie bagatelizować żadnych zaniedbań w sferze przemysłowej – czy to w otoczeniu mieszkalnym, czy też ogólnym otoczeniu przemysłowym, w którym się obraca. Hydranty wewnętrzne są jednym z ważnych elementów naszego otoczenia i należy zadbać o to, by były w jak najlepszym stanie technicznym – dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa człowieka, jak i otoczenia, w którym człowiek ten przebywa.

Armatura przemysłowa najwyższej klasy to niezawodne urządzenia i linie urządzeń, które są gwarantem pełni bezpieczeństwa. I dla tego bezpieczeństwa właśnie warto decydować się na inwestycje budowlane jedynie od sprawdzonych i rzetelnych producentów.

 

Wiele odsłon rurociągu

 Każdy choć raz w życiu słyszał o rurociągu, jednak jego zasady działania dla większości osób owiane są tajemnicą. Te wyjątkowe systemy odgrywają znaczącą rolę w codziennym funkcjonowaniu wielu społeczeństw. Jego zasady działania opierają się na bezawaryjnej pracy wszystkich elementów, dlatego tak ważne jest to, żeby każda część tej zaawansowanej technologicznie konstrukcji działa bez zarzutu.

W potocznym znaczeniu rurociąg to po prostu element rurowy, który przeznaczony jest to przesyłania płynów i gazów. Ten wyjątkowy układ składa się z szeregu elementów, wśród których nie można pominąć podstawowego budulca czyli rury oraz szeregu akcesoriów, m.in kształtki, złączki, kompensatora, przewodu elastycznego oraz innych elementów ciśnieniowych. Wszystkie te akcesoria powinny wyróżniać się najwyższymi parametrami jakościowymi, co zapewnia wydajną i bezawaryjną pracę każdego układu rurociągowego. Transport rurociągowy doskonale sprawdza się zarówno w przypadku cieczy jak i gazów. Co ciekawe na świecie istnieją rurociągi transportujące nie tylko ścieki, czy wodę, ropę naftową, czy gaz ziemny ale nawet piwo . Pierwszy piwny rurociąg powstał w Belgii, w ciągu godziny przez rury przepływa tam około 4 tysięcy litrów piwa. Jeśli chodzi o klasyczne rurociągi to trzeba pamiętać o tym, że w codziennym życiu odgrywają one ważne role, usprawniając wiele procesów oraz przyczyniając się w znacznym stopniu do rozwoju przemysłu. Dlatego wybierając jego elementy warto kierować się względami

Układ doskonały

O rurociągu słyszał każdy, jednak czym tak naprawdę on jest i jakie są jego zasady działania? W definicji jest to po prostu przewód rurowy zbudowany z rur, łączników i innych elementów armatury m.in. zaworów i wodowskazów. Te zaawansowane układy mogą służyć do przepływu cieczy, gazów i ciał stałych. Każdy element tych precyzyjnych układów odgrywa ogromną rolę, dlatego tak ważne jest, żeby były one budowane z najwyższej jakości, niezawodnych części.

Rurociąg to w dużym skrócie po prostu element rurowy przeznaczony do przesyłania płynów i innych substancji lub wymiennik ciepła przeznaczony do ogrzania lub schłodzenia powietrza. Ze względu na surowiec, z którego wykonany jest rurociąg wyróżnia się rurociągi metalowe oraz niemetalowe. Wśród tych pierwszych można wymienić m.in. warianty stalowe i mosiężne, natomiast do kategorii drugiej należą konstrukcje betonowe, ceramiczne oraz te, które wykonane z tworzyw sztucznych. Do zbudowania niezawodnego rurociągu niezbędny jest pakiet elementów, wśród których warto wymienić rury, kołnierze, kształtki, kształtki rurowe, uszczelki oraz inne materiały montażowe. Armatura stosowana w elementach rurowych powinna wyróżniać się najwyższymi parametrami jakościowymi oraz odpornościowymi, bowiem rurociągi przypominają ludzkie układy krwionośne, w których każdy ich element musi działać bez zarzutu. Dlatego na rynku dostępne są akcesoria będące synonimem najwyższej jakości komponentów i spełniające najsurowsze normy. Wybarnie najlepszych urządzeń zapewnia ciągłość procesów oraz bazawaryjność.